Batikovací barva reaktivní 5 g batika za studena 14 černá, 1 ks

Batikovací barva reaktivní 5 g batika za studena 14 černá, 1 ks - zvětšit obrázek
Zvětšit obrázek
Obrázků v galerii: 8

Batikovací barva reaktivní 5 g batika za studena

Vyberte si variantu produktu:
Dodací lhůta: skladem u dodavatele
aktualizováno
Počet kusů: ks
Cena včetně DPH: 84,86
Cena bez DPH: 70,14 Kč
Objednávkové číslo: ST890757

Hodnocení (0x)
Ještě nikdo nehodnotil.
Vaše názory
Potřebujete poradit?
Varianty
14 černá, 1 ks
14 černá, 1 ks
33 zelená, 1 ks
33 zelená, 1 ks
44 modrá, 1 ks
44 modrá, 1 ks
51 růžová, 1 ks
51 růžová, 1 ks
52 červená, 1 ks
52 červená, 1 ks
62 žlutá, 1 ks
62 žlutá, 1 ks
64 oranžová, 1 ks
64 oranžová, 1 ks

Informace o zboží Batikovací barva reaktivní 5 g batika za studena 14 černá, 1 ks

Batikou za studena originálně ozdobíte textilní výrobky bez nutnosti manipulace s horkou vodou. Prášek je v lahvičce s aplikačním uzávěrem, do které nalijete vodu, tím se barva připraví k použití. Vázanou batikou můžete vytvořit výrazné vzory, například spirály, pruhy, kolečka, mramorování a různé obrazce podle vaší fantazie. Samotný prášek můžete použít i na tzv. sypanou batiku. Barvy mají jasné a stálobarevné odstíny, reaktivní barviva jsou obecně jedny z nejkvalitnějších barviv na látky. Mohou se prát v pračce. K barvení budete ještě potřebovat krystalickou sodu, obyčejnou kuchyňskou sůl a igelitový sáček (ne mikroten). Návod k použití: 1. Na barvení používejte textilie z čistě přírodních materiálu. Pokud bude látka obsahovat příměs, snižuje se schopnost absorpce barvy. 2. Do lahvičky nalijte vlažnou vodu. Teplota nesmí přesáhnout 50°C - hrozí znehodnocení barvy. Důkladně promíchejte a protřepejte. Prášek nechejte důkladně rozpustit a lahvičku ještě několikrát protřepejte. 3. Aby se barvy dobře navázaly na textil, je nutné jej před nanášením barev namočit v roztoku krystalické sody. Tu rozpusťte v horké vodě - 1 kg sody vám vystačí na 5 l namáčecí lázně. Přidejte 8% kuchyňské soli. 4. Textil, který budete barvit, namočte v roztoku sody a pořádně vyždímejte. Složte jej a provázejte nebo promačkejte podle vašeho přání. Položte jej na kus igelitu či fólie a pomocí aplikačního uzávěru na lahvičce nanášejte jednotlivé barvy. Nanášejte jen tolik, kolik se „vejde“ do textilu - barva by neměla vytékat kolem. 5. Nabarvený textil zabalte do fólie či sáčku a ještě jemně tlakem ruky promáčkněte, aby se barva dostala dobře i do středu textilu. Dbejte, aby uvnitř sáčku zůstalo co nejméně vzduchu. 6. Nechejte sáček minimálně 2 hodiny zabalený (doporučujeme 24 hodin). Doba působení ovlivňuje intenzitu probarvení. 7. Potom jej vybalte a propláchněte ve vlažné vodě. Jakmile přestane téct uvolněná přebytečná barva - tj. odtékající voda je jen mírně barevná - zafixujte barvy na textilu pomocí "mýdla s jelenem" (tzv. jadrového mýdla). Celý textil ze všech stran namydlete a důkladně promydlete. 8. Poté jej opět propláchněte, tentokrát již můžete použít teplou vodu. 9. První dvě až tři praní doporučujeme ruční, poté již lze prát v pračce na 40°C. 10. Nesušte na přímém slunci ani přímo na radiátorech.
 • Obsah: 5 g
 • Průměr lahvičky: 4,5 cm
 • Výška lahvičky: 11 cm


Naši zákaznící s tímto produktem nakoupili

  Předchozí zboží Následující zboží
  Barva na textil 60 ml Pěnová razítka zvířátka 6 cm


  Názory zákazníků Batikovací barva reaktivní 5 g batika za studena 14 černá, 1 ks

  Podělte se o své zkušenosti s produktem Batikovací barva reaktivní 5 g batika za studena 14 černá, 1 ks s ostatními návštěvníky.
  Buďte první, kdo přidá svůj názor.

  Potřebujete poradit?

  Neváhejte a na cokoliv se nás zeptejte. Rádi Vám s výběrem poradíme.

  Název produktu:
  Jméno:
  E-Mail:
  Váš dotaz:
  Napište číslicí kontrolní číslo Osmdesátšest např. (58, 62, 43, apod.)
  Oddělení obchodu


  Novinky

  Chcete mít přehled o našich akcích slevách a novinkách? Zareguistrujte svůj e-mail.  Doprava a platba | Obchodní podmínky | Zásady používání cookies | Ochrana osobních údajů (GDPR) | Mapa webu | Nabízené značky |

  © 2005-2024
  23. 5. 2024